קידום אתרים הינו אחד התחומים החשובים ביצירת נוכחות אינטרנטית איכותית ויעילה. כאשר מבצעים אופטימיזציה וקידום אתר בצורה מקצועית, האתר יופיע במיקום גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל, בהתאם למילות מפתח בהם מתמקדים בתהליך קידום אתר. למעשה, לצד פעילויות אינטרנטיות אחרות, כגון: פרסום ברשתות חברתיות, פרסום ממומן במדיות השונות וכדומה, קידום אתרים הינו תחום שכל בעל אתר חייב לבצע על מנת להשיג את מירב החשיפה וההצלחה ברשת האינטרנט.

מה זה קידום אתרים?

קידום אתרים הוא שם כולל למספר תהליכים אשר מיועדים לשפר את מיקום האתר בתוצאות החיפוש בגוגל (ובשאר מנועי החיפוש). עבודת קידום אתרים כוללת ביצוע פעולות באתר הלקוח (On-Site) ופעולות מחוץ לאתר (Off-Site). קידום אתרים איכותי ומוצלח יציג, בסופו של דבר, את אתרך בעמוד הראשון ובמיקום גבוה בתוצאות החיפוש של ביטויי מפתח חשובים עבורך.

למה צריך קידום אתרים?

למרות ההצלחה האדירה של פייסבוק ומדיות חברתיות אחרות, עדיין מרבית התנועה באינטרנט מתחילה בחיפוש בגוגל. כך שבפועל, אתר שלא נמצא בעמוד הראשון בגוגל מאבד חשיפה, מאבד לקוחות פוטנציאליים ובעידן הנוכחי הוא מאבד את הרלוונטיות שלו וכך גם את פעילותו העסקית. קידום אתרים הוא חשוב ונדרש היות ומעטים האנשים (למעט חברות קידום אתרים..) אשר מבצעים חיפוש מעבר לעמוד הראשון של גוגל, לכן ההימצאות שם היא הכרחית.

העיקרון המנחה של מנוע החיפוש גוגל

אלגוריתם החיפוש של גוגל כולל מעל 200 מאפיינים ונושאים לבדיקות בכל אתר ודף אינטרנט בעולם.
עקרונות חשובים עבור קידום אתרים: רלוונטיות האתר לביטויי המפתח אותם הגולש חיפש, בניית אתר בצורה אופטימאלית למנועי החיפוש ועוד. אך העקרון החשוב מכל הינו רלוונטיות האתר עבור הגולש, עבור חיפוש הגולש. קידום אתר בגוגל הינה פעולה אשר אנו, מקדמי האתרים, מבצעים עבור בעלי האתר ולטובת הגולש. אתר אשר נחשב איכותי ע"י הגולשים, אתר פעיל, דינמי שיוצר אינטראקציות חברתיות עם גולשיו הינו אתר רלוונטי ולכן יקבל משקל גבוה יותר (תוצאה טובה יותר) בחיפוש בגוגל.

מה משפיע על קידום אתר בגוגל?

התחום של קידום אתרים בגוגל הינו דינאמי ומשתנה בתדירות גבוהה. בשנת 2012 גוגל שחרר שני עדכונים מהותיים אשר שינו את צורה החשיבה ושיטות העבודה של מקדמי האתרים, שהיו נהוגות עד אז.
חברת קידום אתרים חייבת להיות דינמית, מעודכנת ובהתקדמות סימביוטית עם התחום כולו.

לסיכום, להלן מספר גורמים אשר משפיעים על קידום אתר בגוגל:
קידום אתרים איכותי ויעיל חייב להכיל: תוכן איכותי, מתחדש ורלוונטי עם מילות מפתח בצפיפות נכונה, מבנה אתר מתאים למנועי חיפוש, קישורים נכנסים לאתר – אתרים איכותיים המפנים גולשים לאתר המקודם, תנועה טובה לאתר וגולשים שנשארים בו זמן רב יחסית.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + 11 =

Post comment